Showbiz

#educatie sexuala #andreea esca #showbiz #ana maria prodan #discutii sex #vedete intern #vedete sex

3 vedete care le-au vorbit copiilor despre sex. Iata ce i-au invatat!

Sa vorbesti cu copiii despre sex poate parea un subiect tabu. Si asa si este in multe familii. Vedetele insa demonstreaza ca poti sa faci acest lucru si, mai mult, ca esti obligat, pentru binele fiicei sau fiului tau, sa abordezi si acest subiect delicat. Iata ce isi invata copiii.

Andreea Esca, lectii de sex cu fiica de 13 ani


Sursa foto: perfecte.md

Andreea Esca a vorbit despre prima discutie pe care a avut-o cu fiica sa, Alexia, in varsta de 13 ani, despre viata sexuala.

"Am sfatuit-o sa fie un pic mai relaxata cand vine vorba de baieti pentru ca ea un pic mai pasionala. Cand ii place de cineva poate deveni sufocanta. Ii zic sa il lase sa i se faca dor, nu sa creada ca e tot timpul available. I-am spus ce i-as spune oricarei fete. Important este sa iti incepi viata sexuala alaturi de un om pe care sa il iubesti foarte mult si care sa stii ca te iubeste si te pretuieste foarte mult, indiferent de vremurile in care traim nu trebuie activitatea sexuala privita ca o activitate sportiva", a marturisit prezentatoarea stirilor pentru Pro TV.

CITESTE SI:

Lectie de viata. Ce le fac bogatii planetei copiilor ca sa ii invete valoarea banilor

Lovitura dura data de Pepe nasului Maruta. Uite ce nu-l lasa sa faca la nunta!


Explicatiile lui Mihai Gainusa: bebelusii vin de la Maternitate

Sursa foto: libertatea.ro

Plin de umor, Mihai Gainusa a vorbit intr-un interviu despre cum vede el prima noapte de dragoste a fiicei sale. "Sunt doua solutii: ori o pusca, ori prima ei noapte departe de casa sa coincida cu o noapte in care sa-mi duc si eu sotia departe de casa. Si cine se intoarce ultimul inchide usa cu cheia. La modul serios, cred ca o sa fiu ingrijorat, dar mai am timp pana atunci. Timp pentru antrenamente de tir", a spus amuzat realizatorul TV.

El spune ca Eva, care are 5 ani, l-a intrebat la un moment dat de unde vin copiii: "I-am spus ca banuiesc ca vin de la maternitate. Si ca doctorii pastreaza secretul de fabricatie".

"Carcotasul" spera ca va avea timp suficient sa se documenteze legat de primele lectii de sex predate fiicei lui. "Deocamdata, nu sunt pregatit deloc. Dar o sa-mi cumpar niste filme de specialitate, le vizionez, invat cate ceva si pana la 18 ani ai ei imi pregatesc un discurs pe teme de sex", a mai spus Mihai Gainusa.

Ana Maria Prodan pretinde virginitate pana la majorat


Sursa foto: stirile.rol.ro

Oricat de libertina pare sexy-impresara Ana Maria Prodan, cand vine vorba despre sex si despre fiicele sale, lucrurile sunt clare. Ea le-a spus ca nu au voie sa faca dragoste decat dupa majorat. "Eu, pana la 18 ani am fost virgina. Asa vor fi si fetele mele!", sustine, sigura pe ea, Ana Maria Prodan.

Sursa foto: weddings.about.com

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din showbiz

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului