Showbiz

#showbiz #mircea solcanu #vedete intern #moarte vedete #Marius Dragomir #experiente paranormale vedete

5 vedete care au vazut moartea cu ochii. La propriu!

Au fost aproape sa ne paraseasca, insa au scapat ca prin urechile acului. Asta pot spune cateva dintre vedetele din showbizul romanesc care au trait in ultimii ani experiente paranormale.

Mircea Solcanu a "murit" putin


Sursa foto: tvmania.ro

In urma cu doi ani, Mircea Solcanu a fost diagnosticat cu tumoare pe creier. Ca sa-i salveze viata, medicii l-au operat, interventie care a durat nu mai putin de 12 ore. In timpul operatiei, fostul prezentator TV a avut parte de o experienta terifianta.

"Pur si simplu, am murit putin pe parcursul interventiei chirurgicale, daca pot spune asa. Treaba cu luminita de la capatul tunelului este adevarata, dar nu e o luminita, ci un ditamai reflectorul. Acum, pot spune ca nu trebuie sa-i mai plangem pe morti, ci mai degraba sa ne plangem pe noi", a povestit Mircea Solcanu pentru click.ro. Aceasta experienta l-a marcat atat de mult, motiv pentru care s-a apucat sa scrie chiar o carte.

CITESTE SI:

Vedete care au ajuns din obeze, piele si os
Secrete de vedete - Fii sexy precum Jennifer Lopez! Invata trucurile ei de frumusete
Telefoanele mobile ne fac mai nesuferiti. Iata de ce!


Elena Merisoreanu a vazut-o pe Fecioara Maria


Sursa foto: petrecere-nunta.rom

De o viata parca blestemata a avut parte pana acum si Elena Merisoreanu. Destinul a fost de partea ei. Indragita cantareata a vazut moartea cu ochii de trei ori si a pacalit-o! "In viata, daca nu stii sa pasesti acolo unde trebuie, te darami. Daca moartea iti sta in fata, trebuie sa o depasesti. Prima data era sa mor cand eram copil. Aveam vreo 7 ani. Mergand pe ulita la mine in sat, am pus mana pe un cablu de inalta tensiune, cazut de la o furtuna. Aveam impresia ca m-am ridicat foarte mult sus. Oamenii au venit si au pus pamant pe mine", a povestit cantareata, la Acces Direct.

Elena Merisoreanu sustine ca in mai multe randuri a intalnit-o in vis pe Fecioara Maria. "Pe Fecioara Maria am visat-o inainte de cutremurul din '77. Am crezut ca o sa pierd copilul, dar nu a fost asa. Prima data cand am visat statuia Fecioarei Maria a fost la Agrigento, unde am castigat o masina. Am avut semne", a povestit cantareata.

Marius Dragomir s-a intalnit cu lumea de dincolo

Sursa foto: youtube.com

Marius Dragomir, solistul care in urma cu doua decenii facea furori pe piata muzicala de la noi cu piesa "Party in Transilvania", a trecut in 2013 printr-o experienta paranormala, atunci cand inima lui a refuzat sa mai bata. "M-am intalnit cu niste entitati fara chip, niste siluete ca niste nori, care ma trimiteau inapoi. Am vazut cifre, simboluri, care, candva, poate imi voi da seama si ce inseamna. Mi-am zarit trupul bolnav, dar si doctorii care faceau eforturi disperate ca sa ma trezeasca din morti. Apoi, brusc, am deschis ochii. Ma intorsesem. Probabil inca nu fusesem pregatit sa plec definitiv", a povestit Marius, potrivit bzi.ro.

Laurette a vazut luminita de la capatul tunelului


In timp ce se afla intr-o excursie cu un var de-al sau, Laurette a fost cat pe ce sa se inece dupa ce a intrat in mare sa faca o baie. Varul sau a scos-o din apa, iar medicii au resuscitat-o minute in sir, pana si-a revenit. "Efectiv am vazut luminita de la capatul tunelului", a povestit fostul manechin.

Raluca Lazarut a crezut ca moare in accident de avion



Prezentatoarea TV Raluca Lazarut a tras o sperietura zdravana recent, atunci cand pleca in vacanta in Statele Unite. Tanara povesteste ca a vazut pur si simplu moartea cu ochii atunci cand avionul in care se afla parea ca se prabuseste.

"Ruta zborului era Bucuresti-Los Angeles, cu escala in Amsterdam. In timp ce ne aflam la altitudinea de croaziera, dupa escala, dintr-odata avionul a pierdut altitudine. In fata mea, aveam un pahar cu apa, si atunci cand avionul a cazut, apa a ramas suspendata si paharul pe masuta. Am crezut ca
am adormit si ca visez! Timpul parca s-a dilatat si insotitorii de zbor erau panicati, fapt care ne-a facut sa ne speriem mult mai tare. In acele momente, primul gand care mi-a trecut prin minte a fost ca nu am reusit sa fac destule in viata. M-am gandit ca voi muri! Din fericire am depasit cu bine, dar am tras o sperietura zdravana!", a povestit Raluca Lazarut pentru ProTV Magazin.

Sursa foto: de.flash-screen.com

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din showbiz

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Cum sa-ti alegi blazerul/sacoul/taiorul

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Irina Markovits: Nu esti tu de vina, ci hainele

Expertul Acasa.ro, Irina Markovits

Pune o intrebare