Vedete din Romania

12 m de matase frantuzeasca pentru botez

Monica Columbeanu a probat ieri, in atelierul lui Catalin Botezatu, cele doua rochii pe care le va purta pe 26 mai, la botezul fiicei sale, Irina, si la petrecerea aniversara a sotului. Fiecare tinuta o va costa pe sotia miliardarului Irinel Columbeanu peste 1.000 de euro. Pentru rochia pe care Monica o va imbraca la botez, Botezatu a folosit sase metri de material din matase frantuzeasca , accesorizata cu o geanta tip plic de culoare albastru metalizat, creata special pentru acest eveniment de Mihai Albu . Sandalele realizate tot de Albu vor fi din lac de culoare galbena. Tinuta pentru aniversare este cu adevarat spectaculoasa. Cei cinci metri de matase de la Dior si Cavalli sunt pusi in valoare de croiala, dar si de garnitura de pietre swarovsky aplicata. Surprinsa de Botezatu Monica ne-a declarat ca este mai mult decat multumita de alegerea pe care a facut-o Catalin, pentru ca el a fost cel care a ales materialele si modelele: "Totul a fost o surpriza placuta pentru mine. Am avut incredere in Catalin. El a ales totul pentru aceste rochii, eu am venit doar sa-mi ia masurile. Rochiile sunt foarte frumoase, mai ales cea de seara", a dat Monica verdictul dupa ce a probat creatiile semnate Botezatu. La a doua petrecere Monica are pregatite sandale aurii cu pietre swarovsky si o geanta aurie, tot de la Mihai Albu. 2.500 de pietere Swarovsky pentru Irina Micuta Irina nu s-a lasat nici ea mai prejos. La sfatul nasilor, Sofianos si prietena sa, Iulia, designerul Catalin Botezatu a realizat un trusou demn de o adevarata printesa, format din noua piese. Trei rochite cu jupa de rigoare, trei chilotei batuti cu 2.500 de pietricele swarovsky si doua caciulite sunt pregatite pentru ziua cand prima nascuta a familiei Columbeanu va fi crestinata: "Am vrut sa fac ceva deosebit pentru Irina, deoarece este un copil special. Aceasta fetita are toate datele pentru a fi comparata cu o printesa. M-am documentat si am incercat sa realizez totul, ca si cum as fi lucrat pentru printesele din trecut. Totul, de la chilotei pana la rochitele pe care le va purta Irina, a fost realizat dupa modelul botezului de care a avut parte printesa Grace Kelly . Ritualul caselor princiare spune ca fetita va fi introdusa in cristelnita cu chilotei, dupa care va purta piesa de rezistenta, chilotul din dantela frantuzeasca cu pietre swarovsky", ne-a spus Botezatu. Rochie de mireasa pentru sorana Botezatu nu-si mai vede capul de treaba. In timp ce Monica proba rochiile, in atelierul creatorului si-a facut aparitia si Sorana, fosta componenta a trupei A.S.I.A. Bruneta a venit pentru a-si comanda rochia pentru logodna cu iubitul ei, care va avea loc pe 28 iulie. "Am venit sa-mi ia Catalin masurile si pentru a alege materialul pentru rochie. Am ales un material din matase frantuzeasca Dior. Rochia de mireasa o sa mi-o faca tot Catalin. O sa-l pun sa lucreze la ea trei luni de zile", ne-a spus Sorana.

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-din-romania

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Cum iti adaptezi garderoba la zilele fierbinti de vara

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare