Vedete din Romania

#jim carrey #cleopatra stratan #iulia vantur #joburi vedete

3 vedete care au inceput sa munceasca de la varste fragede

Desi ai crede ca vedetele s-au nascut sub o stea norocoasa si ca nu au intampinat prea multe greutati in viata, multe dintre acestea dovedesc contrariul. Exista numeroase vedete care, pentru a ajunge acolo unde sa afla acum, au trecut prin situatii destul de dificile, fiind nevoite sa munceasca inca de la varste fragede. Iata cateva dintre acestea.

1. Iulia Vantur

Frumoasa prezentatoare TV Iulia Vantur (33 de ani) a inceput sa munceasca inca de la varsta de 15 ani. Ea a fost mai intai model, apoi instructor de modele. Parintii sai au hotarat sa paraseasca locuinta in care locuiau cu totii, dupa ce au vazut ca Iulia reusea sa isi castige singura painea.

"La 15 ani am avut primul job, acela de model si apoi de instructor de modele si am descoperit cum e sa fii independent. Aveam banii mei de buzunar, nu le mai ceream parintilor”, a povestit Iulia Vantur.

Iulia a marturisit ca acea perioada a fost una destul de frumoasa, care a responsabilizat-o, dar si destul de dificila, deoarece trebuia sa se pregateasca temeinic si pentru scoala.

"In pauze imi faceam lectiile pentru scoala, eram in clasa a X-a, si duminica ma intorceam acasa", a marturisit Iulia.


2. Cleopatra Stratan

Cleopatra, fiica cantaretului Pavel Stratan, a inceput sa munceasca inca de la varsta de 3 ani. Ea a fost initiata de tatal sau in muzica, iar micuta sustinea spectacole de ore intregi chiar si la aceasta varsta destul de frageda.

Micuta a intrat chiar si in Cartea Recordurilor, ea fiind cea mai tanara interpreta care a inregistrat un album si care a sustinut un concert live. De asemenea, Cleopatra a fost si cel mai bine platita artista tanara, castigand chiar si 10.000 de euro pentru o singura melodie.

Cleopatra s-a retras din muzica, iar acum este o eleva eminenta si isi plateste singura taxa de scolarizare la o unitate de invatamant particulara, unde a obtinut o bursa.


3. Jim Carrey

Nici vedetele de talie internationala nu au dus o viata tocmai roz pana sa devina faimoase. De exemplu, actorul Jim Carrey a fost nevoit sa munceasca inca de la varsta de 15 ani, ca portar la o fabrica de cauciucuri, dupa ce tatal sau si-a pierdut locul de munca.


 

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-din-romania

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Stilul clonat sau cum ajungi sa porti mereu si mereu aceeasi tinuta

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului