Vedete din Romania

#obiceiuri vedete #nadine #andreea raicu #olivia steer #vedete intern #showbiz

3 vedete cu obiceiuri ciudate

Multe dintre vedete sunt dependente de ritualuri dintre cele mai trasnite. Fie ca e vorba despre obiceiuri aducatoare de noroc, fie de practici "magice" menite sa le aduca pacea sufleteasca, celebritatile par sa se intreaca in ciudatenii.

Nadine

Mulatra Nadine a implinit zilele trecute 38 de ani. Ea le-a povestit reporterilor Libertatea care este ritualul sau constant la fiecare zi de nastere: "De ziua mea, imi fac cadou o punga de loz in plic de 2 lei. Simbolul acestui cadou pe care mi-l fac in fiecare an de ceva vreme este ca totul este loterie, nimic nu este personal in fata sortii", a marturisit Nadine. Chiar daca nu a castigat niciodata, considera ca familia este cel mai important lucru pe care l-a obtinut in viata.

Olivia Steer

Olivia Steer pare insa campioana ciudateniilor. Vedeta TV a devenit raw-vegana, mediteaza, face exercitii Tao, Qi Gong si Yoga, a renuntat la televizor si chiar a apelat la o terapie numita "camera intunecata", in care trebuie sa stai cateva zile pe intuneric pentru a preveni imbatranirea, scrie libertatea.ro.

Andreea Raicu

Andreea Raicu, in schimb, crede ca si-a schimbat viata cu puterea gandului. De cativa ani sustine ca a recurs la autosugestie pentru a-si gasi linistea sufleteasca. "Le recomand oamenilor sa creada in autosugestie, in puterea gandului si in meditatie. Mie mi-au schimbat viata", a marturisit Andreea intr-o emisiune TV.

CITESTE SI:
Marea confruntate. Dani Otil, nas in nas cu Felix Baumgartner!
Cheltuieli colosale pentru recuperarea lui Schumacher. Familia si-a vandut casa!
Cine este milionarul roman care s-a spanzurat in toaleta unui avion!


Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-din-romania

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Irina Markovits: Nu esti tu de vina, ci hainele

Expertul Acasa.ro, Irina Markovits

Pune o intrebare