Vedete din Romania

#elena carstea #serviciu #salariu #muzica #anevrism

500 de dolari, primii bani ai Elenei Carstea ca vanzatoare

Elena Carstea a castigat primii ei bani ca vanzatoare . Artista a incasat 500 de dolari pentru cele 4 zile de munca la magazinul de cosmetice din Palm Beach.

Sambata trecuta, Elena a primit 500 de dolari, adica jumatate de norma, pentru cele doua saptamani de munca (mai exact artista a muncit doar patru zile, avand in vedere ca norma ei este de doua ore pe zi).

"A primit 500 de dolari pentru orele facute, s-au adaugat si bonusurile din vanzari. A fluturat plicul cu bani si a facut bascalie, spunand ca este bogata. Cand este in toanele ei bune, ne distram foarte mult", a povestit Profira Carstea , mama artistei, pentru Cancan.

Elenei ii este dor de scena

In alta ordine de idei, Elena Carstea deabia asteapta sa-si revina complet dupa operatie pentru a se intoarce la prima ei dragoste, muzica.

Lucrul acesta nu o sa fie posibil insa in curand. Starea de sanatate a Elenei este inca fragila. Artista mai acuza dureri puternice de cap si stari de ameteala .

"Acum ma simt bine, dar mai am si zile proaste. Durerile de cap nu prea imi dau pace, dar este normal, doar am fost operata pe creier, nu de apendicita . Imi place sa merg la serviciu. Mai ies si eu din casa, cunosc alti oameni", a explicat vedeta pentru ziarul Click!.

Acum, ca ajuta si ea la bugetul in familie, cu cei 1000 de dolari pe care ii castiga pe luna, Elena spera sa poata canta din nou din primavara.

"Trebuie sa recunosc, imi este foarte dor de scena. Imi doresc din tot sufletul sa cant, dar mai am ceva de asteptat pana sa se intample acest lucru. Poate dupa angiograma din primavara, o operatie cu ajutorul careia doctorii vor vedea ce rezultate a avut interventia de acum doua luni, o sa revin la marea mea dragoste, muzica", a mai precizat cantareata pentru Click!.

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-din-romania

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Irina Markovits: Poate fi jeansul alb prietenul oricarei femei?

Sase jocuri educative de interior pentru iarna

Pune o intrebare

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Integreaza “amintirile” cumparate in viata ta, in garderoba ta

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare