Vedete internationale

#20 de ani de la moartea printesei Diana #Lady Di #Lady Diana #printesa de wales #printul harry #printul william

20 de ani de la moartea Printesei Diana. Harry si William, marturisiri despre ultima discutie cu mama lor

In urma cu fix 20 de ani, Printesa de Wales, Lady Diana, si prietenul sau, Dodi al Fayed, si-au pierdut viata intr-un accident de masina la Paris. Printul Harry si Printul William au comemorat miercuri aminterea mamei lor. 

Ducele si Ducesa de Cambridge, alaturi de Printul Harry au vizitat miercuri The Sunken Garden de la Kensington Palace, care anul acesta a fost transformata in Gradina Alba, dedicata Dianei, Printesa de Wales.

 William si Harry sunt recunoscatori pentru flori, mesaje si scrisori si vor sa multumeasca tuturor celor care au venit la Kensington Palace, in amintirea Dianei, se arata intr-o postare pe contul de Instagram al Kensington Royal.

 

 

 

Anul acesta, intr-un documentar intitulat ”Diana, Our Mother: Her Life And Legacy”, Printul William si Printul Harry au vorbit cu sinceritate si emotie despre regretul pe care il resimt si in prezent legat de ultima lor conversatie telefonica cu mama lor, Printesa Diana.

A fost o conversatie telefonica tipica intre doi baieti care se jucau si mama lor, aflata in vacanta in Franta. Nu a durat mult intrucat cei doi baieti pe atunci, Printul William si Printul Harry, au vrut sa se intoarca sa se joace cu verisorii lor.

Discutia telefonica mult prea scurta din anul 1997 inca este o rana pentru Printul William si Harry si in ziua de astazi, pentru ca era ultima lor conversatie cu Printesa Diana, inainte de moartea sa in tragicul accident petrecut la Paris.

“Harry si cu mine eram teribil de grabiti sa ne luam la revedere, gen ‘ne auzim mai tarziu’...Daca as fi stiut ce urma sa se intample, nu as fi tratat lucrurile asa superifcial”, a declarat William in noul documentar. “Acea conversatie telefonica mi-a ramas profund in minte.”

Harry a declarat ca va regreta pana in ultima zi a vietii sale cea din urma conversatie cu mama sa.

“Privind in urma e incredibil de greu. Va trebui sa traiesc cu asta pentru tot restul vietii mele”, a spus Harry. “Fara sa stiu ca aceea urma sa fie ultima oara cand aveam sa vorbesc cu mama mea. Cat de diferit ar fi fost acea conversatie daca as fi avut cea mai mica banuiala ca urma sa isi piarda viata in acea noapte.”

Sursa foto: Hepta 

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-internationale

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Cum iti adaptezi garderoba la zilele fierbinti de vara

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare