Showbiz

#vedete slabit #vedete intern #vedete insarcinate # vedete silueta #vedete dieta #showbiz

3 vedete care au afisat silueta de invidiat la scurt timp dupa ce au nascut. Secretele lor

Vedetele reusesc sa afiseze o imagine perfecta in orice moment al zilei. De asemenea, chiar daca cu trecut sarcini dificile si au castigat cateva kilograme in plus, multe dintre celebritatile autohtone au slabit parca prin minune imediat ce au nascut.

Iata trei vedete indragite care au afisat o silueta de invidiat la foarte scurt timp dupa ce au nascut:

1. Cristina Rus

Cantareata Cristina Rus s-a retras din lumina reflectoarelor dupa ce s-a casatorit. Vedeta s-a dedicat cu totul familiei, insa, chiar si dupa doua nasteri, ea reuseste aiba un trup perfect. De curand, Cristina Rus a devenit mama pentru a doua oara, iar la doua saptamani de la nastere ea a ramas cu doar doua kilograme in plus, dupa cele 10 acumulate in timpul sarcinii.

CITESTE SI: Cum scapi de celulita rapid, la tine acasa

9 ceaiuri care te ajuta sa slabesti 

Cristina Rus a marturisit ca nu are un secret anume, insa niciodata nu i-a placut sa exagereze cu mancarea. "Mananc intotdeauna ce vreau, Dar nu exagerez. Dimineata, cand ma trezesc, mananc cereale cu lapte, in care imi pun niste seminte de dovleac sau de floarea soarelui... sau imi pun niste merisor, Imi mai pun si lapte putin caldut, La pranz, o supa de legume, dupa vreo doua ore imi fac un muschi de vita cu salata verde si cu paine. Seara, depinde de ce am pofta. In general, mi se face pofta de dulce si mananc cativa biscuiti care sunt mai dulci, apoi imi mai fac un sandvis cu cascaval si mai mananc un iaurt. Depinde. Pur si simplu, mi-am ascultat organismul, am mancat ce simteam. Plus ca, vorba aia, sunt relaxata, stau acasa, nu ma streseaza nimic", a marturisit Cristina pentru cancan.ro.



2. Dana Rogoz

Dana Rogoz este o alta proaspata mamica sexy a showbizului romanesc. Vedeta a avut o sarcina usoara, iar la doua zile dupa nastere ea a ramas cu doar 2,5 kilograme. Actrita a marturisit ca nu s-a abtinut de la nicio pofta, ba, dimpotriva, nu a sarit nicio masa.

CITESTE SI: Ceaiul de ghimbir: de ce trebuie neaparat sa-l bei si tu

"Am luat 9 kg, iar acum am 2,5 kg in plus fata de cand am ramas insarcinata si scad de la o zi la alta natural. Dar nu m-am infometat o secunda. Dimpotriva, am fost atenta sa nu cumva sa sar vreo masa, cum se mai intampla din cauza programului inainte de a ramane insarcinata. Am mancat tot ce am vrut si cand am vrut, eliminand alimentele interzise in sarcina. Si cat mai variat: carne, legume, fructe, din toate. In rest, nu am stat atenta sa numar caloriile. Iar acum mananc in continuare super bine, pentru ca alaptez, in primul rand. Am fost norocoasa din punctul asta de vedere", a marturisit Dana Rogoz.

3. Elena Gheorghe 

O alta vedeta care ar fi putut pasi direct din maternitate pe podium a fost si cantareata Elena Gheorghe. Vedeta a avut o sarcina usoara, ea reusind sa sustina spectacole chiar si pana in luna a 9-a. 

Elena Gheorghe a marturisit ca in timpul sarcinii ca a avut grija la alimentatia ei. Ea nu a consumat prajeli si dulciuri. De asemenea, ea a apelat si la masaje anticelulita. 


Foto:libertatea.ro
 

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din showbiz

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Irina Markovits: Nu esti tu de vina, ci hainele

Expertul Acasa.ro, Irina Markovits

Pune o intrebare

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Cum sa-ti alegi blazerul/sacoul/taiorul

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare