Showbiz

#nicoleta luciu #ozana barabancea #gabriela cristea #slabit vedete #greutate vedete #kilograme in plus vedete

3 vedete care au inceput sa piarda lupta cu kilogramele

Imaginea este cea mai importanta pentru vedete, de aceea ele investesc o avere pentru a arata perfect. Desi eforturile lor sunt uriase, uneori, celebritatile incep sa piarda lupta cu kilogramele in plus. Iata cateva vedete care au trecut prin cure drastice de slabire, insa incet-incet pun cu rapiditate la loc kilogramele pe care le-au pierdut.

1. Nicoleta Luciu

Nicoleta Luciu a fost mereu preocupata de aspectul sau fizic. Odata cu inaintarea in varsta, vedeta s-a abonat la cabinetele esteticienilor. Atunci cand a ramas insarcinata, Nicoleta Luciu s-a ingrasat aproape 30 de kilograme. Imediat dupa nastere, ea a reusit sa slabeasca miraculos. Acum insa, vedeta trece din nou prin mari tensiuni deoarece s-a ingrasat 12 kilograme din cauza unei acnei vulgare, aparuta subit.

"Am luat in greutate 12 kilograme din cauza nervilor provocati de aceste cosuri. M-am apucat de mancat paine. Rontaiam pentru ca ma relaxa. M-am ingrasat din cauza stresului si a nervilor. Din cauza problemelor nu am mai iesit din casa. Am niste brate...", a marturisit Nicoleta Luciu.


Citeste si:

Lavinia Parva -  marturisiri din viata de cuplu cu Stefan Banica Jr si despre Andreea Marin

Juratii de la "Romanii au talent", agresati de candidati!


2. Gabriela Cristea

Realizatoarea Gabriela Cristea a dat dovada, anul trecut, de o vointa de fier. Vedeta a slabit peste 10 kilograme, intr-un timp foarte scurt. Divortul de Marcel Toader a afectat-o si mai tare pe vedeta, iar ea parca slabea pe zi ce trece. Acum insa, Gabriela Cristea si-a gasit din nou fericirea in bratele tanarului Tavi Clonda. Vedeta radiaza de fericire, iar dragostea i-a adus si cateva kilograme in plus.



"Am luat patru kilograme de Sarbatori. Uite ca a fost posibil! M-am rasfatat si am gustat din toate cate putin. De fapt, de la inceputul lui decembrie imi cam fac toate poftele, iar dupa Sarbatori, in ianuarie, cand m-am urcat pe cantar, acesta mi-a indicat un plus de patru kilograme. Nu m-am speriat. Am trecut imediat la dieta mea, am renuntat la rasfaturi si cred ca in doua saptamani voi ajunge la greutate ideala. De patru zile mananc peste si deja am pierdut un kilogram si jumatate. Deja imi cunosc organismul si stiu cum sa procedez", a declarat Gabi Cristea pentru wowbiz.ro.



3. Ozana Barabancea

Ozana Barabancea a reusit sa slabeasca anul trecut, sub atenta supraveghere a unui nutritionist, nu mai putin de 40 de kilograme. A ajuns la greutatea pe care si-o dorea, insa, in ultima vreme, vedeta a mai pus pe ea cateva kilograme.



Sursa foto: radardemedia.ro

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din showbiz

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Integreaza “amintirile” cumparate in viata ta, in garderoba ta

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare