Vedete din Romania

#Laura Stoica deces #vedete intern #laura stoica #showbiz

10 ani fara Laura Stoica! N-a apucat sa imbrace rochia de mireasa si nici sa-si vada copilul

Astazi, 9 martie, se implinesc 10 ani de cand Laura Stoica a murit, impreuna cu iubitul sau, Cristian Margescu, in timp ce se intorceau de la un concert sustinut la Urziceni! 2006 era anul cand trebuie sa imbrace rochia de mireasa si sa devina mama, artista fiind insarcinata!


Mama vedetei continua sa-i faca pomenirile, dar are un mare regret: talentul fiicei sale pare sa nu fie apreciat nici macar dupa moarte.

“Sambata am fost cu familia si cativa prieteni la mormant. A fost o vreme splendida, iar soarele puternic de sambata l-am luat ca pe un semn. Cu o zi inainte a plouat si a fost numai bine  pentru ca pamantul a fost bun sa plantam florile din ghivece. I-am pus multe flori. Primole, branduse, lalele, crini si zambilele care erau deja crescute pe mormant- florile ei preferate, de fapt. Am chemat un preot, a facut slujba, apoi ne-am strans cu totii la un restaurant si am petrecut asa cum ar fi facut si ea, pe stilul ei, muzica ei. Am simtit-o pe Laura printre noi, era acolo”, a declarat mama Laurei Stoica pentru Click!. 

“Despre drepturile de autor nu stiu sa va spun prea multe, nu stiu cum se calculeaza, dar pot sa va spun ca vin din ce in ce mai putin. Noi nu avem cum sa urmarim, nu stiu cu cine ar trebui sa vorbim. La inceput, s-a dus baiatul meu si s-a interesat, a discutat, insa dupa ce nu a mai avut cu cine sa vorbeasca, am renuntat pentru ca nu ne putem lupta cu morile de vant. La inceput primeam lunar, acum din ce in ce mai rar. Am primit recent suma de 180 de lei, iar penultima oara, s-a intamplat de Sarbatorile de Iarna, o suma asemanatoare. E dureros sa ma lupt pentru ceva pentru care a luptat si fiica mea si nu a primit cand avea nevoie, asa ca ce rost mai are?! Cu banii am cumparat cate ceva pentru parastas. Viata merge mai departe”, s-a confesat mama regretatei Laura Stoica.

 

Laura Stoica, interpreta indragitei piese „Un actor grabit”, s-a nascut la 10 octombrie 1967. Ea a devenit cunoscuta dupa ce a participat la Festivalul de muzica usoara de la Mamaia.

Printre hiturile interpretate de solista se numara piesele “Focul”, “Nici o stea” si “Oameni de zapada”.

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-din-romania

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Integreaza “amintirile” cumparate in viata ta, in garderoba ta

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Irina Markovits: Nu esti tu de vina, ci hainele

Expertul Acasa.ro, Irina Markovits

Pune o intrebare