Vedete din Romania

#vedete colaborari #inna #claudia pavel #adrian sina #colaborari internationale

3 artisti romani care au colaborari cu vedete de renume international

Artistii romani au dovedit in repetate randuri ca sunt valorosi si foarte talentati. Pasiunea pe care o pun acestia in tot ceea ce fac le-a atras atentia chiar si unor artisti de renume, care i-au invitat pe acestia la o lansare internationala. Iata cateva vedete autohtone care au reusit sa se afirme in strainatate, alaturi de vedete celebre.

1. Adrian Sina

Recent, cantaretul Adrian Sina, membru al fostei trupe Akcent, a fost contactat e o casa de productie cinematografica indiana, in vederea unei colaborari. Acestia s-au aratat foarte interesati de una dintre piesele compuse de artistul roman si vor sa o integreze pe coloana sonora a unui lungmetraj.

"Nu pot decat sa ma bucure astfel de vesti. Am acceptat, cum altfel. E prima oara cand o piesa de-a mea este folosita coloana sonora. Culmea, piesa are influente europene si nu suna deloc ca melodiile lor. Dar am inteles ca si filmul este foarte modern, in stilul celor europene", a declarat Adrian Sina, pentru wowobiz.ro.

2. Inna

Cantareata romana Inna s-a strecurat rapid in lumea muzicala internationala. Ea a obtinut o colaborare cu celebrul cantaret american Pitbull. Piesa va fi inclusa pe noul album al cantaretului, care va fi lansat pe 25 noiembrie.

Pitbull este un cantaret de renume in America, el avand colaborari cu numerosi artisti de talie internationala. Printre acestia se numara Marc Anthony, Jennifer Lopez sau Christina Aguilera.

Inna a lansat de curand si videoclipul melodiei "In Your Eyes" feat. Yandel, care a avut un mare succes inca de la debut. In doar opt zile, acesta a strans aproape 2,5 milioane de vizualizari pe Youtube.

3. Claudia Pavel

Claudia Pavel, fosta componenta a trupei Candy, s-a restras din lumea showbizului romanesc de cativa ani, iar acum s-a stabilit in America. Cantareata a reusit sa isi construiasca si in aceasta tara o cariera muzicala de succes si a obtinut colaborari cu numerosi artisti de renume international.

"Am reusit sa lucrez cu producatori straini, si nu oricare, ci unii de succes: Scott Storch, Rian Heather, solistul de la trupa One Republic, Scatman Scoop, Fat Joe, care sunt nume sonore in lumea hip-hop-ului international. Am lucrat cu producatori suedezi, germani... Cred ca sunt singurul artist roman din generatia mea care a avut un concert unplugged la Teatrul National cu artisti internationali invitati (Paul Cless, Oceana)", a declarat Claudia, pentru formula-as.ro.

Sursa foto: urban.ro

•  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-din-romania

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Stilul clonat sau cum ajungi sa porti mereu si mereu aceeasi tinuta

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare

Citeste pe divahair.ro

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Irina Markovits: Poate fi jeansul alb prietenul oricarei femei?

Sase jocuri educative de interior pentru iarna

Pune o intrebare

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste aici.