Vedete din Romania

#divort adrian mutu #showbiz #adrian mutu #vedete intern #vedete credincioase #transformare vedete

Adrian Mutu s-a pocait! Baieti rai care s-au facut brusc cuminti si cu frica de Dumnezeu

Cine si-ar fi imaginat ca baietii rai din showbiz pot trece rapid prin metamorfoze si sa ajunga usa de biserica! Iata motivele care au dus la transformarea radicala, de la o extrema la alta, a trei vedete de la noi.

Adrian Mutu

Sursa foto: facebook.com

Fotbalistul Adrian Mutu este de nerecunoscut! Din Don Juanul cuceritor s-a transformat in cel mai devotat crestin. Escapadele amoroase sau petrecerile zgomotoase din cluburi, ori celebra bataie din bar cu un ospatar, care au tinut ani in sir prima pagina a tabloidelor, sunt de domeniul trecutului. Lucrurile se pare ca s-au schimbat. Intors in Romania, fotbalistul a renuntat la vechile obiceiuri si a intors radical foaia. El a postat duminica, de ziua Sfintilor Apostoli Petru si Pavel, pe Facebook un mesaj care i-a lasat pe toti fanii sai cu gura cascata.

"Doamne Isuse Hristoase, vreau sa te urmez. Iti multumesc ca acolo, pe cruce, ai murit si pentru pacatele mele, pacate care ma despart de Tine pentru vesnicie. Iti multumesc ca astazi ma chemi la Tine. Iarta-mi pacatele si ia din calea mea tot ce nu e dupa voia Ta. Ordoneaza-mi tu viata si calauzeste-ma pe calea Ta, care ma conduce spre victorie. Iti multumesc pentru toate lucrurile bune pe care mi le vei da, dupa cum ai promis in Cuvantul Tau. Iti multumesc ca Tu ma asculti si ca ma simt in siguranta in mainile Tale. Amin", este postarea lui Adi Mutu.

Adrian Mutu are 35 de ani si este casatorit de noua ani cu frumoasa Consuelo, cu care are doi copii.

CITESTE SI:

Andreea Balan i-a suflat banii lui Keo! E incredibil ce i-a facut!

Au nascut? N-ai zice! Sexy-divele pe trupul carora sarcina nu a lasat urme

Bodo

Sursa foto: reginele.ro

Bodo, fostul ginere al presedintelui Traian Basescu, a fost considerat ani la rand unul dintre baieti rai ai muzicii rock. In urma cu patru ani insa, o schimbare radicala s-a produs in viata lui. A devenit adepul unei biserici neoprotestante si din ateu convins s-a transformat intr-un credincios cu frica de Dumnezeu, care nu lipseste niciodata de la slujbele duminicale. Ba, mai mult, daca sambata are concerte pana seara tarziu, duminica dimineata merge si canta in corul bisericii. "E foarte frumos sa asculti cuvantul Domnului si atunci cand nu intelegi ceva din Biblie, vii aici si afli imediat", a spus Bodo.

Oreste Teodorescu

Sursa foto: zoltanlorencz.ro

Oreste Teodorescu, ajuns celebru pe vremea cand prezenta o editie matinala de divertisment impreuna cu Mircea Badea, a socat pe toata lumea cand, brusc, a devenit propovaduitorul unei lumi mistice. Si, din omul de televiziune acid si cu simtul umorului, Oreste a devenit un personaj fascinant pentru unii, ciudat pentru altii.

Autodidact, Oreste Teodorescu a studiat mult si a ajuns sa aprecieze lucruri marunte, de care nici el nu credea ca s-ar putea bucura. "Ceea ce conteaza pentru mine este ca, atunci cand ma uit in oglinda, sa nu-mi fie mie rusine de mine. Cand mi s-a intamplat asta m-am dojenit suficient cat sa ma pot curata. Suna putin spartan, insa pe mine nu ma ingrozesc lucrurile rele spuse sau facute de altii la adresa mea, ci acelea pe care le-as putea eu savarsi altora. Cred ca in momentul in care inlocuim aceasta autosuficienta si aroganta cu putina credinta, lucrurile devin usoare, pentru ca nu mai esti singur. Dar pentru asta trebuie sa il primesti pe Dumnezeu, dandu-te pe tine la o parte din propria viata", a spus Oreste pentru revistavip.net.

Sursa foto: cunconfirmedbreakingnews.com

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-din-romania

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Trucuri vestimentare pentru mignone

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Integreaza “amintirile” cumparate in viata ta, in garderoba ta

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare