Vedete din Romania

#copii #mihaela radulescu #cristina spatar #cristina rus #vedete copii #mame vedete

3 vedete care au renuntat la cariera de dragul copiilor

Faima si dorinta de a avea o cariera de succes sunt visurile oricarei femei moderne, insa multe dintre doamnele showbizului romanesc au renuntat la aceste idealuri, desi reusisera sa le obtina, doar pentru a se dedica in totalitate familiei. Odata cu venirea pe lume a copiilor, acestea si-au dat seama de momentele incantatoare alaturi de micuti, pe care le-ar putea pierde daca ar reveni rapid in lumina reflectoarelor. Iata cateva vedete care au renuntat la o cariera de succes de dragul copiilor.

1 Mihaela Radulescu

Recent, Mihaela Radulescu, care locuieste de cativa ani la Monte Carlo, a anuntat ca va reveni pe micul ecran cu emisiunea care a consacrat-o, "Duminica in familie", si ca se afla in negocieri avansate cu postul de televiziune TVR 1. Cu aceasta ocazie, vedeta a dezvaluit ca unul dintre principalele motive pentru care a renuntat la cariera sa in televiziune a fost fiul sau, Ayan. De asemenea, Mihaela Radulescu a marturisit ca a refuzat chiar aparitia in cadrul unor show-uri pe care le aprecia foarte mult, precum productia "Dansez pentru tine" de la Pro TV.

"Mi-e dor de televiziune, dar nu cu vreo disperare care sa ma faca sa aleg orice mi se propune. Naveta nu ma sperie, dar lipsa mea in fiecare weekend de langa Ayan l-ar speria pe el si asta nu pot lasa sa se intample. Am ratat proiecte pe care chiar le regret – o invitatie la "Dansez pentru tine", de exemplu, care mi s-a parut mereu o experienta coplesitoare si un produs TV dintre cele mai reusite – dar cum as fi putut sa lipsesc cu saptamanile de langa puiul meu?", a declarat Mihaela Radulescu pentru "Libertatea".


2 Cristina Rus

Cantareata Cristina Rus a renuntat treptat la concertele si aparitiile TV in momentul in care s-a casatorit cu omul de afaceri Dragos Balteanu, in 2009. Vedeta a intrat total intr-un con de umbra, disparand din lumea mondena cand l-a adus pe lume pe fiul sau. Cantareata a marturisit ulterior ca nu a regretat niciun moment aceasta alegere, desi avea in spate o cariera de 10 ani.

"Viata trebuie sa te faca sa traiesti, nu poti face asta doar pentru cariera. Nu putem trai fara dragoste, cine crede asta se minte pe sine. Menirea noastra este sa aducem copii pe lume, pana la urma", a marturisit vedeta.

3 Cristina Spatar

Desi a avut un debut furtunos si o ascensiune foarte rapida in showbiz, cantareata Cristina Spatar s-a retras din lumea mondena la fel de rapid, in momentul in care a venit pe lume baietelul sau, Albert.



Sursa foto: viva.ro
 

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-din-romania

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Cum sa-ti alegi blazerul/sacoul/taiorul

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului