Vedete din Romania

#andreea marin #luminita anghel #rita muresan #vedete slabit

3 vedete care au slabit spectaculos

Imaginea reprezinta unul dintre cele mai importante criterii in lumea mondena. Orice mica abatere de la standardele de frumusete impuse de showbiz este dur sanctionata de mass-media si, implicit, de public. Cum si celebritatile sunt oameni, acestea ajung uneori in situatii in care imaginea lor nu mai este una perfecta. Fluctuatiile de greutate le dau cele mai mari batai de cap vedetelor, asa ca, in momentul in care simt ca au depasit pragul, declara razboi kilogramelor in plus. Iata cateva celebritati care au reusit sa slabeasca spectaculos de mult in timp-record.

1. Rita Muresan

Creatoarea de moda Rita Muresan, care a fost in anii '90 un manechin de mare succes, a uimit pe toata lumea in momentul in care s-a ingrasat exagerat de mult. In plus, indiferenta sa fata de kilogramele acumulate era si mai socanta. De curand insa, creatoarea de moda a surprins pe toata lumea cu o fotografie postata recent pe reteaua de socializare Facebook, in care arata senzational. Vedeta a dat jos in doar cateva luni nu mai putin de 40 de kilograme. Rita Muresan nu a dezvaluit insa pana acum secretu lcare a dus la aceasta schimbare spectaculoasa.

2. Andreea Marin

Realizatoarea TV Andreea Marin a declarat si ea razboi kilogramelor in plus in urma cu cateva luni. Dupa ce a incercat clasicele cure de slabire, vedeta a gasit reteta magica. Ea a reusit sa slabeasca in doar zece zile 10 kilograme, dupa ce a urmat o cura de detoxifiere a organismului la o clinica din Turcia. In aceasta perioada de tratament, Andreea Marin a baut doar sucuri speciale si supe.

"Am invatat sa ma hranesc sanatos, sa aleg alimentele dupa continut, si nu dupa povestile de marketing, sa elimin zaharul si chimicalele, ci sa imi ascult corpul. Incerc sa ii ofer ce ii face bine, sa imi temperez dorintele culinare de moment, sa gandesc inainte de a consuma. Imi caut surse de produse naturale si ma bazez pe plante, legume si fructe in alimentatie", a marturisit Andreea Marin, pentru "Click".

3. Luminita Anghel

Cantareata Luminita Anghel a slabit si ea miraculos de mult, dupa sarcina. Ea a reusit sa dea jos 27 de kilograme in doar cateva luni, cu ajutorul unei diete speciale.

"Am dat jos 27 de kilograme in timp. Mananc numai proteina animala, am renuntat la paste si la orez. Nu mai mananc dupa 6 seara. Am inceput dieta Dukan si sunt foarte multumita. Mananc foarte multa carne si chiar se vad rezultatele. In plus, fac si sport, masaj, vacuum si electrostimulare si uite asa acum sunt pe drumul cel bun", a declarat Luminita Anghel.



Sursa foto: protv.ro

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-din-romania

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Irina Markovits: Poate fi jeansul alb prietenul oricarei femei?

Sase jocuri educative de interior pentru iarna

Pune o intrebare

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Irina Markovits: Poate fi jeansul alb prietenul oricarei femei?

Sase jocuri educative de interior pentru iarna

Pune o intrebare