Vedete din Romania

#suferinte actori #vedete intern #valentin uritescu #draga olteanu matei #showbiz #florin piersic

3 vedete care isi simt sfarsitul aproape. Care sunt ultimele lor dorinte

O tara intreaga ii plange cand trec in nefiinta, insa se bucura de prea putina atentie cat sunt inca in viata. Acum suntem martorii suferintei unor artisti de calibru din tara noastra, care isi anunta discret teama ca sfarsitul lor este aproape!

1. Valentin Uritescu


Sursa foto:adevarul.ro

Maestrul Valentin Uritescu este nevoit sa ramana departe de scena din cauza bolii Parkinson de care sufera inca din tinerete. Afectiunea si-a pus amprenta asupra starii de sanatate a actorului, acesta marturisind ca nu stie cat mai poate sa lupte cu boala. Desi simte ca puterile il parasesc de la o zi la alta, Valentin Uritescu nu se mai teme de moarte si spera doar sa ramana printre noi pana vara viitoare, cand va reusi sa lanseze cartea autobiografica, la care a trudit multa vreme:

"Ma rog la Dumnezeu sa-mi dea sanatate si sa ma mai tina pe pamant macar pana in vara anului viitor. Pe 4 iunie, de ziua mea, cand implinesc 74 de ani, imi doresc sa fac lansarea cartii", a declarat marele actor pentru cancan.ro.

Valentin Uritescu vrea sa se retraga in localitatea natala Vinerea din judetul Alba, pentru a fi inmormantat langa toti predecesorii sai:

"Urasc ideea ca as putea sa mor intre betoanele astea din Bucuresti. Oricum, atunci cand imi va veni vremea, imi doresc sa fiu inmormantat in localitatea mea natala, langa stramosii mei. Am vorbit deja cu primarul de acolo si stie ce-mi doresc, am facut toate aranjamentele pentru asta", a completat artistul.

CITESTE SI:

Lora, asaltata de oferte dupa divort. Iata cine o curteaza!
Despartire-bomba! Sotul Oanei Roman si-a facut bagajele si a plecat de acasa!
Serban Huidu, amenintat cu moartea: "Ii tai gatul!"

 


2. Draga Olteanu-Matei

 

 

Sursa foto:jurnalul.ro

Dupa decenii intregi de roluri memorabile interpretate in cinematografie si teatru, Draga Olteanu-Matei, ajunsa la varsta de 81 de ani, simte ca sfarsitul sau se apropie. De aceea, se roaga sa isi duca la pana la capat proiectele in care s-a implicat in ultima vreme, ca o ultima contributie la tezaurul artistic national:

"Am un sertar plin cu scenarii de film si un mini-serial TV pe care vreau sa-l transform intr-un film. Poate ma ajuta Dumnezeu sa il fac inainte sa ma duc, ca nu cred ca o mai duc mult. "Regina Lear" e o piesa scrisa de umoristul Cornel Udrea si eu am ecranizat-o cu acordul lui, iar filmul se va numi Sofronia", a marturisit legendara actrita pentru ziarul Libertatea.


3. Florin Piersic


Sursa foto:provincianews.ro



Indragitul maestru Florin Piersic (78 de ani) a sustinut, in urma cu un an, un monolog cutremurator la o televiziune de stiri, in care a vorbit despre moartea sa:

"Va veni o zi cand eu n-o sa mai pot sa vin sa vorbesc cu dumneavoastra. De ce? Pentru ca eu o sa fiu undeva sus, intr-o stea".

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-din-romania

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Irina Markovits: Poate fi jeansul alb prietenul oricarei femei?

Sase jocuri educative de interior pentru iarna

Pune o intrebare

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Irina Markovits: Poate fi jeansul alb prietenul oricarei femei?

Sase jocuri educative de interior pentru iarna

Pune o intrebare