Vedete din Romania

#bijuterii #cutii #afaceri vedete #lucruri homemade #marijuana #diana dumitrescu #Majda Yolo

3 vedete care s-au apucat de afaceri cu lucruri homemade

Chiar daca sunt vedete, multe dintre celebritati nu se sfiesc sa puna in practica si afaceri mai putin banoase, pe care le fac oamenii obisnuiti. In ultima perioada, numeroase vedete s-au implicat in afaceri cu lucruri homemade, fie pentru a-si pune in practica pasiunea, fie pentru a-si rotunji veniturile. Iata cateva vedete care s-au apucat de comert cu lucruri confectionate chiar de ele.

1. Diana Dumitrescu

Actrita Diana Dumitrescu este foarte pasionata de pictura. Astfel, vedeta s-a gandit sa isi valorifice aceasta pasiune si sa scoata si ceva bani din ea.
Actrita si-a lansat saptamana trecuta o afacere online, unde vinde cutii pictate chiar de ea.

"Ideea mi-a venit din dorinta de a crea. Imi place foarte mult sa ma joc cu culorile si, pur si simplu, din placere, au aparut aceste cutii. Dar curajul pentru a face si o pagina de Facebook pentru ele a venit de la niste prieteni, iar acum ma bucur din suflet cand iau comenzi si sper ca persoanele care le primesc sau si le procura sa se bucure de ele. Eu le fac cu toata dragostea. Pretul este in functie de marime si de model. Tot asa depinde si de timpul alocat, pana la cateva ore bune. Dar prefer sa stau mai mult la o cutie decat sa ma grabesc. Si, in general, imi place sa ma joc cu diferite modele. Lucrand cu tehnica servetelului, am tot felul de modele care ma inspira, personale sau primite de la cei care isi doresc sa cumpere", a povestit Diana Dumitrescu pentru ziarulring.ro.

2. Marijuana

Cantareata Marijuana, una dintre cele mai in voga cantarete de hip-hop in anii '90, trece acum printr-o perioada destul de dificila. Sta impreuna cu tatal sau, s-a casatorit si are si un al doilea copil. Pentru a-si intretine fetita, Marijuana s-a apucat in anul 2010 sa confectioneze bijuterii, bratari, inele si cercei, pe care le vindea la taraba.

3. Majda Yolo

Actrita Majda Yolo, cunoscuta din telenovela "Regina", difuzata de Acasa TV, s-a schimbat complet dupa ce a devenit mama. Ea a renuntat la cariera sa in cinematografie pentru viata de familie.

Pentru a-si rotunji veniturile, Majda si-a creat un site, unde vinde haine pentru copii pictate si cusute chiar de ea.



Sursa foto: cancan.ro

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-din-romania

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Trucuri vestimentare pentru mignone

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului