Vedete din Romania

#bone #adelina_chivu #bona Ellie White #bone vedete

3 vedete in razboi cu bonele

Desi majoritatea vedetelor devin mame la varste destul de inaintate, atunci cand ajung in aceasta ipostaza, viata lor se transforma complet. Unele dintre ele devin extrem de pretentioase in ceea ce priveste educatia copiilor, iar altele renunta cu totul la cariera pentru a fi alaturi de micutii lor. Cele mai multe dintre celebritati prefera sa revina insa in lumina reflectoarelor la scurt timp dupa nastere, insa una dintre marile probleme cu care se confrunta in aceste momente este alegerea bonei. Iata cateva vedete care au declarat razboi bonelor.

1. Ellie White

Cantareata Ellie White a fost nevoita sa revina pe scena la doar trei luni de la nastere. Artista a trecut printr-un adevarat cosmar in ceea ce priveste gasirea unei bone pentru micutul sau, Mihai.

Vedeta a concediat in doar cateva saptamani nu mai putin de sase bone. Acestea au fost surprinse de vedeta ca faceau cu totul alte lucruri decat sa aiba grija de copil.

"In primele trei luni dupa nastere am refuzat sa apelam la serviciile unei bone. Am locuit la Brasov, orasul meu natal. Am luat atunci o pauza in cariera si am decis sa ma ocup 100% de cresterea lui Mihaita. Din primavara insa ne-am mutat inapoi in Bucuresti si a trebuit sa luam ajutoare pentru ca reincepusem activitatea. Am avut interviuri cu multe bone. Pe unele le-am respins din prima, pe altele le-am angajat.

Nu inteleg cat de greu este sa iti faci meseria. Te angajez totusi ca sa fii bona sa ai grija de copil, sa iti dai interesul. Multe stau doar si asteapta sa se termine programul si sa ia banii stiind ca cel mic nu are cum sa le spuna parintilor ce a facut ea in casa cat timp au fost plecat”, a declarat Ellie White.

2. Adelina Chivu

Fosta realizatoare TV Adelina Chivu si-a concediat si ea de curand bona, dupa ce a surprins-o pe aceasta in repetate randuri ca nu isi indeplinea sarcinile. Adelina Chivu, sotia celebrului fotbalist Cristi Chivu, este o mama foarte grijulie si acorda o maxima atentie educatiei celor doua fiice ale sale, Anastasia, in varsta de 4 ani, si Natalia, 7 ani.

Acum, Adelina Chivu a fost nevoita sa apeleze la mama sa, Adriana Elisei, pentru a avea grija de cele doua fetite.


3. Pepe

Cantaretul Pepe si-a gasit linistea sufleteasca alaturi de Raluca, o tanara in varsta de 21 de ani, care i-a daruit anul trecut o fetita, Maria. Pepe este de atunci unul dintre cei mai fericiti barbati, deoarece visul sau cel mare a fost sa devina tatic.

El face orice pentru micuta sa, iar cand vine vorba de educatia fiicei sale artistul este foarte vigilent. Pana acum, a concediat cinci bone.

"A schimbat nu mai putin de cinci femei pana acum si nu sunt multumiti de nici una. Culmea e ca nu gaseste o femeie responsabila, desi salariul nu e unul de neglijat. Pepe le ofera 2.000 de lei pe luna! Le tine in proba vreo luna si apoi le da drumul. Pe unele nici o luna nu le-a putut tine pentru ca a constatat repede ca sunt neglijente. De exemplu, bona statea la masa, iar fetita a cazut si s-a lovit destul de rau. Asa ceva nu se poate!", a povestit o sursa apropiata cantaretului.

Sursa foto: baby.unica.ro

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-din-romania

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Irina Markovits: Nu esti tu de vina, ci hainele

Expertul Acasa.ro, Irina Markovits

Pune o intrebare

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului