Vedete din Romania

#crestere copil #oana sarbu #showbiz #oana roman #adelina_chivu #nadine #mamici celebre #vedete intern

4 mamici celebre care au renuntat la faima si bani de dragul copiilor

In vreme ce unele dintre vedete reusesc sa imbine cu succes cariera cu "jobul" de mamica, altele, in schimb, prefera sa se dedice in totalitate odraslelor. Iata cine a renuntat la faima si la bani doar ca sa isi poata creste cat mai bine copiii:

Oana Roman

Sursa foto: agentiadepresamondena.com

In urma cu sapte luni, Oana Roman a devenit mamica. A renuntat la toate contractele pe care le avea si s-a dedicat familiei si, in special, cresterii micutei Maria Isabel. Cum nici sotul sau, Marius, nu are un serviciu, problemele financiare incep sa isi spuna cuvantul.

"Nu am bani sa cumpar o alta casa, decat daca vand apartamentul in care stau. Astfel, ne-am hotarat sa vand apartamentul si sa cumparam o casa la Mogosoaia. Este o casa foarte frumoasa, care are o curte foarte mare. Marius a renuntat la serviciu pentru mine, ca sa-mi fie alaturi. Daca el ar fi avut serviciu, mie mi-ar fi fost foarte greu din cauza problemelor de sanatate. Are si el acum ceva propuneri si o sa fie bine. Facem niste sacrificii pentru copilul nostru si o sa fie bine", a declarat Oana la Antena Stars.

Citeste si:

7 vedete de care poti sa te impiedici oricand prin metrou sau autobuz

Topul celor mai elegante mirese din toate timpurile. Iata cum au aratat in ziua cea mare

Scenele erotice din cartea de "memorii" a lui Codin Maticiuc, sub lupa psihologului: "E mai mult fictiune"

 

Oana Sarbu

Sursa foto: unica.ro

De cativa ani, si Oana Sarbu a disparut din lumina reflectoarelor. Retragerea ei a coincis cu momentul in care artista a adoptat un baietel, in urma cu cinci ani. De atunci, Oana s-a dedicat in totalitate fiului ei si spune ca a neglijat relatia pe care o avea cu Robert Turcescu. Asta a facut ca ruptura dintre cei doi sa devina inevitabila.

Adelina Chivu

Sursa foto: gopixpic.com

Si viata Adelinei, sotia lui Cristi Chivu, s-a schimbat la 180 de grade din momentul in care s-a casatorit. Frumoasa stirista a renuntat la serviciu si s-a mutat la Milano, impreuna cu sotul sau. A adus pe lume doua fetite si de atunci ea este cea care se ocupa in totalitate de cresterea lor si nici prin gand nu-i trece sa se intoarca in televiziune.

Nadine

Sursa foto: csid.ro

Nadine a crescut in orfelinat si stie cat de grea este viata unui copil care nu ii are aproape pe parinti. De aceea, atunci cand l-a adus pe lume pe Noah, mulatra a decis sa se retraga din viata publica. A renuntat la tot, la emisiuni, la spectacole, dar nu poate scape de o teama. "Cand este in casa, totul e bine si frumos, deoarece se afla sub ochii mei si stiu ca nu are cum sa pateasca ceva rau. Insa, in fiecare dimineata se duce la gradinita, iar asta ma daramana. In secunda in care iese pe poarta ma pierd, pentru ca imi dau seama ca de acolo nu mai pot avea nici un control asupra lui. Astept cu nerabdare ora la care trebuie sa se intoarca acasa", a povestit cantareata.

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-din-romania

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului