Vedete din Romania

#nadia comaneci #gabriela cristea #lora #jigniri publice #vedete jignite

4 vedete care au fost jignite in public

Pe langa celebritate si laude, vedetele trebuie sa isi asume riscul ca nu pot fi pe placul tuturor. De multe ori, si celebritatile trec prin momente stanjenitoare, provocate de falsi admiratori pe retelele de socializare, dar si infiltrati la evenimentele la care participa. Iata cateva vedete autohtone care au fost umilite sau jignite in public.

1. Gabriela Cristea

Realizatoarea TV Gabriela Cristea a trebuit sa faca fata in ultima vreme unui bombardament de critici de la fanii virtuali, dupa ce a slabit foarte mult. Contrariata insa de comentariile rautacioase ale acestora, vedeta a rabufnit zilele trecute.

"Actualmente ma simt foarte bine in pielea mea asa "lasata" si «imbatranita»", a scris Gabriela pe Facebook.

2. Lora

In urma cu cateva luni, cantareta Lora a avut parte de un episod destul de urat, dupa ce o falsa admiratoare i-a trimis un mesaj dur pe reteaua de socializare Facebook. Acest episod a venit, totodata, intr-un moment destul de dificil pentru artista, dupa ce tocmai isi anuntase fanii ca are mari probleme de sanatate si ca va trebui sa sufere mai multe interventii chirurgicale in Turcia.

Odata cu aceasta veste, vedeta a primit, pe langa numeroase incurajari, si un mesaj acid, extrem de dur, din partea unei tinere.



Lora a fost extrem de afectata de acest incident, scriindu-i la randul sau tinerei ca va lua masuri impotriva ei.


3. Nadia Comaneci

Fosta gimnasta Nadia Comaneci a trecut si ea recent prin momente destul de umilitoare, din cauza unor reclame la o margarina facute chiar si in scoli. Cel care i-a adresat injurii publice a fost nimeni altul decat jurnalistul Robert Turcescu.

"Nadia Comaneci poate sa-si bage-n fund reclama ei la margarina? Vai mama ei de cersetoare, ce-a ajuns... I-as da numai zece... suturi in fund! O nemernica, vinde otrava pe arginti!", a scris Robert Turcescu pe reteaua de socializare Facebook.



4. Inna

Cantareata Inna, care are un real succes atat in tara, cat si in strainatate, nu a scapat nici ea de momentele stanjenitoare. Vedeta a povestit ca, in timpul unei emisiuni in Franta, unde fusese invitata, prezentatorii au inceput sa fac glume neinspirate pe seama romanilor. Inna a marturisit ca s-a simtit extrem de jignita de reactia acestora si a parasit imediat emisiunea.

"M-am dus cu zambetul pe buze si cu albumul pe care il promovam. Si au existat glume nepotrivite legate de romani. Le-am spus ca pot face glume pe seama mea, ca artist, nu pe seama poporului meu. Si am parasit acea inregistrare. La exact doua saptamani, persoana respectiva de la emisiune a zburat special in Romania, cu un buchet de flori sa isi ceara scuze si sa ma invite din nou in platou", a marturisit Inna.



Sursa foto: rtv.net

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-din-romania

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Cum sa-ti alegi blazerul/sacoul/taiorul

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului