Vedete din Romania

#christian bale #alexandra stan #adrian sarbu #monica gabor #ramona gabor

4 vedete care au renuntat la contracte banoase

Desi pare imposibil, exista vedete care pot renunta cu usurinta la sume enorme de bani. Unele fac acest lucru deoarece sarcinile pe care le primesc nu se preteaza pretentiilor lor, iar altele isi doresc sa petreaca mai mult timp cu familia decat sa munceasca. Iata cateva vedete care au renuntat la contracte banoase si motivele pentru care au facut acest lucru:


1. Alexandra Stan

Cantareata Alexandra Stan a trecut in ultima perioada prin momente cumplite care i-au afectata intreaga cariera artistica. Cel mai greu pare sa cantareasca insa incidentul ce a avut loc la jumatatea lunii iunie, cand artista a fost batuta de impresarul sau, Marcel Prodan. In acest moment, artista se judeca cu impresarul sau si, din aceasta cauza, ea refuza orice contract propus, deoarece nu mai poate canta piesele ce au consacrat-o. Vedeta a refuzat recent chiar si 10.000 de dolari, oferiti de milionarul Nick Radoi, stabilit de ani buni in America.

"Alexandra nu merge sa cante in America, tatal ei a vorbit cu asistentul meu si a refuzat oferta. Am incercat sa o aducem pe Anda Adam, dar ea are un program incarcat", a declarat, pentru "Ziarul Ring", omul de afaceri Nick Radoi.


2. Adrian Sarbu

Patronul Pro TV Adrian Sarbu a uimit pe toata lumea in momentul in care a decis sa isi dea demisia din functia de CEO al companiei Central European Media Enterprises Ltd. (CME), pentru care a lucrat mai bine de sapte ani.

Odata cu aceasta demisie, Adrian Sarbu a renuntat si la un contract ce ii aducea un venit lunar de 1,8 milioane de euro, plus bonusuri.


3. Surorile Gabor

Desi pana nu de mult faceau turul televiziunilor pentru a-si ingrosa veniturile, dupa moartea mamei lor, Veronica Bulai, Monica si Ramona Gabor au refuzat sa apara la televiziuni, desi in joc fusesera puse sume enorme de bani, potrivit ziarului "Click!".


4. Christian Bale

Actorul american Christian Bale a refuzat 50 de milioane de euro, deoarece nu a mai vrut sa interpreteze rolui lui Batman in proiectul propus de Justice League.

"Am fost foarte norocosi ca am reusit sa facem trei filme cu Batman. Cred ca este de ajuns, altfel devenim lacomi. Chris Nolan a spus intotdeauna ca isi dorea sa faca filmele pe rand, dar nu stiam ce va urma. Ne uitam unul la altul si nu ne venea sa credem ca am ajuns la al treilea film. La inceput nu am stiut cate filme vor fi, dar cred ca asa trebuia sa se incheie trilogia", a spus Christian Bale.



Sursa foto: ele.ro

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-din-romania

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Trucuri vestimentare pentru mignone

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Irina Markovits: Poate fi jeansul alb prietenul oricarei femei?

Sase jocuri educative de interior pentru iarna

Pune o intrebare