Vedete din Romania

#showbiz #vedete divort #vedete intern # vedete copii divort

5 copii de vedeta prinsi in razboiul parintilor. Cum au trecut peste divort

Divortul este dificil pentru copii in orice situatie, insa, atunci cand parintii sunt vedete, sunt si mai expusi la stres. Iata cinci vedete din Romania care au fost nevoite sa treaca prin momente grele alaturi de copii si cum au reusit sa le explice celor mici divortul:

1. Andreea Marin 

Ana Violeta, fiica Zanei si a lui Stefan Banica Jr, are 6 ani, insa a primit cu maturitate varsta despartirii parintilor. Cei doi au luat-o pe micuta intr-o vacanta in Dubai, imediat ce au facut publica despartirea si au incercat sa o tina cat mai departe de presa. Divortul celor doi a fost insa mult timp pe prima pagina a ziarelor, asa ca Violeta a pus multe intrebari. "Fetita mea a avut multe intrebari legate de divort, dar i-am raspuns si a inteles. Este un copil matur, care gandeste pozitiv si stie ca poate sta pe viitor cu cine vrea, oricand vrea, ori cu mami, ori cu tati", a povestit Andreea Marin.

Sinceritatea parintilor a contat foarte mult pentru cea mica. "Ea intelege motivele pentru care traim separat, pentru ca le cunoaste, nu i le-am ascuns. Violeta este o fiinta foarte logica si intelege, iar deocamdata nu am avut probleme, trebuie sa recunosc", a mai zis vedeta.

De altfel, relatia sanatoasa dintre Andreea si Violeta a stat la baza apropierii fetitei de Tuncay, noul sot al Andreei. Cei doi au asteptat ca fetita sa il accepte pe fizioterapeutul turc inainte de a-si oficializa relatia. Acum, si Lavinia Parva, iubita tatalui Violetei, incearca sa se apropie de cea mica. Cele doua au fost surprinse saptamana trecuta in parc, unde au petrecut cateva ore singure. 

2. Andreea Berecleanu 

Vedeta TV si sotul ei, Andrei Zaharia, pareau unul dintre cele mai solide cupluri din showbizul romanesc, asa ca vestea divortului a surprins total. La mijloc au fost prinsi Eva (12 ani) si Petru (9 ani) care au fost nevoiti sa se obisnuiasca repede cu noul iubit al mamei, medicul Constantin Stan. Totusi, si in acest caz, a contat foarte mult relatia dintre noul membru al familiei si copii.

"Traiesc impreuna cu copiii mei alaturi de un om care isi doreste sa fim fericiti. Asta ne transmite in fiecare zi. Constantin stie exact ce viata frumoasa si plina au avut copiii mei si nu vrea sa se schimbe acest lucru. Este prietenul copiilor mei, partenerul de discutii de orice fel, de joaca, de teme, ba chiar de multe ori se tranforma el insusi in copil de dragul lor si al meu (...).Caldura pe care o are si felul deschis prin care comunica au fost, din prima clipa, liantul familiei noastre. Este, de asemenea, ceea ce indragesc Eva si petru", a declarat vedeta Antenei 1. 

In acest caz, a contat si faptul ca Andreea si Andrei s-au despartit fara scandal, tinand departe de ochii presei dedesubturile relatiei lor. 

3. Teo Trandafir 

Mara este o fetita matura, care intelege la varsta sa frageda mai mult uneori si decat un adult. Acest lucru a fost dovedit in repetate randuri de declaratiile intelepte ale fetitei adoptate de vedeta Kanal D. Mariajul fulger al lui Teo, boala acesteia, dar mai ales divortul nu au fost insa fara urmari in viata celor doua. Si cum empatia dintre ele este vizibila, Mara se pare ca a suferit la fel de mult ca mama ei la momentul despartirii de Constantin Iosef. 

"Am fost la psiholog. Toate lucrurile astea au afectat-o in masura in care m-au afectat pe mine, dar am avut grija, de fiecare data, sa o protejez, iar lucrurile au devenit, la un moment dat, si reciproce. Am invatat ca impreuna ne e mult mai usor. De fiecare data cand sunt cu ea, indiferent de ce mi se intampla, starea mea se schimba (...) Va dati seama ca nu este chiar simplu, sigur ca ne tinem batoase, dar o sa treaca, adica o sa ne scuturam si o sa o luam de la inceput", a spus Teo Trandafir dupa divort.

4. Catalin Crisan

Cantaretul care trece acum prin al doilea divort are doi copii din prima casnicie, Daria si Raris. Pentru ei, separarea de mama lor nu a fost primita la fel de simplu ca in cazul altor vedete. Dupa ce cantaretul s-a casatorit cu Alina Cupsa, Daria si Raris nu au dorit sa mai stie nimic despre tatal lor. "Relatia dintre Catalin si copiii nostri s-a racit (...). Pot sa va spun ca fetita mea a fost traumatizata, ea a auzit de la profesori, la scoala, ce a spus tatal ei prin ziare. Ea nu a vrut sa-si vada sora vitrega, doar Raris a fost luat si dus", declara Lucia Bubulac, prima sotie a cantaretului, la cativa ani dupa divortul de acesta.
 
Relatiile par sa se inrautateasca acum, dupa ce Crisan a declarat ca momentul pe care il regreta cel mai mult in viata este cel in care a intalnit-o pe Lucia. Cum nici declaratiile la adresa Alinei nu au fost magulitoare, ramane de vazut daca si acum Catalin Crisan se va indeparta si de cel de-al treilea copil al sau, o fetita minunata, de care s-a aratat tare mandru pana acum. 
 
5. Raluca Guslicov 
 
 
Nici in cazul simpaticei Teo Diliman din serialul "Trasnitii" lucrurile nu au stat mai bine la momentul divortului, in urma cu 4 ani. "In momentul discutiei, cand tatal lui urma sa plece din casa, Ralf ne-a pus o groaza de intrebari, de genul, De cand nu va mai intelegeti?, Unde o sa stea tati?, pana la nelinistile avute la scoala, cu manifestari un pic violente. Marc, in schimb, in timpul discutiei nu a fost atent deloc si la un moment dat, dupa cateva luni, i-a spus mamei mele: Tu stii ca tati nu mai sta cu  mami, ca s-au despartit?. Si a urmat si la el o perioada dificila, dar a trecut", a declarat Raluca intr-un interviu acordat Sfatulparintilor.ro. 
 
 
 

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-din-romania

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Irina Markovits: Poate fi jeansul alb prietenul oricarei femei?

Sase jocuri educative de interior pentru iarna

Pune o intrebare

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului