Vedete din Romania

#simona patruleasa #monica gabor #bianca dragusanu #cristi brancu #obsesii vedete #vedete intern

5 obsesii ciudate ale vedetelor

Unele celebritati au dezvoltat obsesii ciudate, legate de cele mai nebanuite si ciudate lucruri. Exista vedete din Romania care au dezvoltat fixatii pentru microbi, papusi de portelan, banala mascara sau de boli pe care nu le au!

1. Simona Patruleasa - mascara

Ca mascara sa devina produsul cosmetic de infrumusetare preferat sau de nelipsit din machiajul zilnic nu este o problema, dar sa nutresti o adevarata obsesie pentru el poate fi ingrijorator. Este si cazul Simonei Patruleasa, care a declarat, astazi, in emisiunea "Draga mea prietena", ca pentru ea, folosirea rimelului era mai mult decat un simplu ritual de infrumusetare: "Eu sunt foarte retinuta cand vine vorba de ceva in plus. Eram dependenta de rimel pana cand mi-am pus extensii. Si la mare imi puneam rimel, aveam senzatia ca nu am ochi fara rimel." Intre timp, vedeta a gasit si tratamentul care a scapat-o de aceasta obsesie: extensiile de gene!


2. Cristi Brancu - degetele de la picioare ale femeilor

Cristi Brancu a transformat simpla admirare a picioarelor de femeie, care este un gest natural intalnit la barbati, intr-o adevarata obsesie. Insa vedeta nu are o fixatie pentru supletea, lungimea ori simetria acestora, ci pentru degetele de la picioare. Prezentatorul tv si-a recunoscut fixatia intr-un interviu acordat revistei Soc: "Mi-am adus aminte acum ca Iulia Albu povestea la o masa odata ca are obsesia de a se uita la degetele de la picioarele femeilor. Mi-am dat seama, in timp, ca si eu ma uit la acelasi lucru".



3. Monica Gabor - microbi din bucatarie

Pe cand era doamna Columbeanu, am vazut-o pe Monica gatind cu manusi de nenumarate ori in show-ul pe care-l modera. Ceea ce noi consideram a fi doar respectarea etichetei si igienei in timpul gatitului era, de fapt, o obsesie, pentru a se proteja de microbii din bucatarie, de care avea o fobie. "Vreau sa imi protejez copilul de bacterii si microbi, plus ca nu este tocmai frumos sa iti bagi mainile prin toate produsele, iar mai apoi sa le servesti celorlalti", a declarat vedeta, pentru Libertatea.




4. Raluca Sandu - cancer

Raluca Sandu a dezvoltat o fixatie pentru cancer, dupa ce tatal sau, Mircea Sandu, a trecut printr-un diagnostic crunt in 2009: cancer de colon, iar mama sa a murit de aceeasi boala necrutatoare, in urma cu 20 de ani. "E drept ca mi-e teama, daca aproape toata lumea din familie are cancer sau a avut. Analizele se fac in mod normal o data pe an, eu le fac o data la sase luni", a declarat vedeta ziarului "Click".

Citeste si: Barbati care pozeaza in familisti convinsi, dar care nu rateaza vreo aventura


5. Bianca Dragusanu - solar

Bianca Dragusanu este obsedata de solar si este o dependenta la care nu va renunta niciodata, oricat de multe riscuri ar implica acest obicei: "Nu fumez, nu beau, dar sunt dependenta de solar. Merg chiar de trei ori pe saptamana, sunt imaginea unui salon si atunci profit. Stiu ca nu e ok, nu a fost nevoie sa consult un dermatolog ca sa aflu asta, dar fiecare are un viciu", a declarat aceasta, pentru Perfecte.md.

Citeste si: 4 romance focoase, curtate de barbati celebri




Sursa foto: Pozata.ro

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-din-romania

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Cum sa-ti alegi blazerul/sacoul/taiorul

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului