Vedete din Romania

#andreea marin #infractiuni #heaven #showbiz #vedete intern #natalia mateiut

5 vedete ajunse pe mana politiei. De ce infractiuni au fost acuzate peste granita

Daca in Romania le cunoaste toata lumea, atunci cand ajung peste hotare sunt doar niste turisti obisnuiti. Vedetele de la noi au intampinat nu o data probleme cu autoritatile locale, iar motivele au fost cat se poate de serioase: au fost suspectate de furt, dar si de trafic ilegal de marfuri!

Fetele de la "Heaven", perchezitionate ca infractorii

Cele trei membre ale trupei "Heaven" au avut parte de o intamplare destul de nefericita weekendul trecut, in Italia. Dupa un concert pe care l-au tinut pentru romanii din Peninsula, fetele au iesit in oras.

"Eu si sora mea, Roxana, am dat o tura prin magazine, am cumparat una, alta si cand am iesit din mall, carabinierii ne perchezitionau masina. Colega noastra, Alinana, si soferul filipinez care ne dusese acolo erau luati la bani marunti de politisti", a povestit Adina, liderul trupei, pentru Libertatea.

Se pare ca politistii italieni erau convinsi ca cele trei foloseau carduri clonate pentru cumparaturi si au inceput sa le perchezitioneze masina si sa le controleze bagajele. Mai mult, artistele au fost verificate si prin Interpol. "Desi initial nu au vrut sa auda nici o explicatie, in cele din urma au acceptat sa verifice bonurile de cumparaturi si faptul ca suntem cantarete in Romania", a adaugat Adina.

Citeste si:

Cele mai dulci imbratisari dintre vedete si copiii lor. Te topesti de drag!

Limbaj de mahala. 3 vedete care injura ca la usa cortului

Au cautat succesul, dar le-a umilit audienta. 6 vedete puse la zid de public

 

Andreea Marin, suspectata ca face trafic cu pomi

Sursa foto: enational.ro

Asta vara, Andreea Marin a avut parte si de un mic incident la granita, atunci cand se intorcea din Turcia cu sotul sau. "Zana" a fost oprita de autoritati la frontiera, unde i s-a cerut certificat pentru pomii fructiferi pe care ii transporta.

"Am adus patru cinteze pe care noi le-am luat din Istanbul, a fost o nebunie. Am venit cu masina incarcata si cu pomi fructiferi. Nu pasarile au fost problema. Pasarile aveau pasaport si carnet de sanatate. Ni s-a cerut un certificat al pomilor fructiferi: lamai, rodie, mar... Aveam niste pomi exortici si probabil era nevoie de un certificat special", a povestit Andreea Marin.

In cele din urma, vedeta a gasit solutia salvatore. "Am schimbat granita si am trecut cu brio", a adaugat ea.

Natalia Mateut, retinuta pentru furt

Sursa foto: fanatik.ro

De un incident si mai neplacut a avut parte in urma cu trei ani Natalia Mateut. Fiica fostului fotbalist Dorin Mateut a fost retinuta de politistii din Olanda, fiind suspectata, impreuna cu alti trei tineri, prieteni de-ai sai, ca ar fi incercat sa-si achite cumparaturile cu carduri false. Pana la urma ea a fost gasita nevinovata si a fost eliberata dupa 24 de ore.

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-din-romania

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Cum iti adaptezi garderoba la zilele fierbinti de vara

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului