Vedete internationale

#printul harry #printul william #printesa diana #deces Printesa Diana

24 ani de la moartea Printesei Diana! Regretul Printului William si Printului Harry

In data de 31 august 1997, Printesa de Wales, Lady Diana, si-a pierdut viata intr-un accident tragic care a zguduit o lume intreaga. Aceasta se afla in masina alaturi de prietenul sau, Dodi al Fayed, in Paris.

Cel mai mare regret al Printului William si Printului Harry

Cel mai mare regret al Printului William si Printului Harry este ultima conversatie telefonica cu mama lor, aflata in Paris. Potrivit acestora, conversatia a fost foarte scurta, deoarece cei doi baieti erau prea preocupati sa se intoarca la joaca alaturi de verii lor. 

A fost o conversatie telefonica tipica intre doi baieti care se jucau si mama lor, aflata in vacanta in Franta. Nu a durat mult intrucat cei doi baieti au vrut sa se intoarca sa se joace cu verisorii lor.

Discutia telefonica mult prea scurta din anul 1997 inca este o rana pentru Printul William si Harry si in ziua de astazi, pentru ca era ultima lor conversatie cu Printesa Diana, mama lor, inainte de moartea sa in tragicul accident petrecut la Paris.

“Harry si cu mine eram teribil de grabiti sa ne luam la revedere, gen ‘ne auzim mai tarziu’...Daca as fi stiut ce urma sa se intample, nu as fi tratat lucrurile asa superifcial. Acea conversatie telefonica mi-a ramas profund in minte.”, a declarat Printul William intr-un documentar despre viata Printesei Diana.

La randul lui, Printul Harry a declarat ca va regreta pana in ultima zi a vietii sale cea din urma conversatie cu mama sa.

“Privind in urma e incredibil de greu. Va trebui sa traiesc cu asta pentru tot restul vietii mele. Fara sa stiu ca aceea urma sa fie ultima oara cand aveam sa vorbesc cu mama mea. Cat de diferit ar fi fost acea conversatie daca as fi avut cea mai mica banuiala ca urma sa isi piarda viata in acea noapte.”, a declarat Printul Harry.

Sursa foto:   flickr.com

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-internationale

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Stilul clonat sau cum ajungi sa porti mereu si mereu aceeasi tinuta

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Integreaza “amintirile” cumparate in viata ta, in garderoba ta

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare