Vedete internationale

#meryl streep # transport in comun #madonna #katie holmes #anca turcasiu #smiley #alex velea #ruby #showbiz #vedete intern #vedete extern

7 vedete de care poti sa te impiedici oricand prin metrou sau autobuz

Te-ai gandit vreodata ca ai putea sa iti dai coate prin metrou sau prin autobuz cu o vedeta pe care te-ai obisnuit sa o vezi doar la televizor? Afla ca nu toate celebritatile au nasul pe sus si unele dintre ele renunta, cel putin cateodata, la luxul masinii personale pentru transportul in comun.

Anca Turcasiu

Sursa foto: campinaph.ro

Printre modestele din showbiz se numara Anca Turcasiu. Cantareata prefera sa traiasca printre oamenii de rand, asa ca n-ar fi exclus ca intr-o buna zi sa o vezi asteptand metroul sau urcandu-se intr-un tramvai.

Sursa foto: spy.ro

"Si eu si sotul umblam cu metroul. Am un sentiment de libertate cand nu sunt cu masina. Este senzational. Ador sa ma uit la case, la oameni, sa nu mai stau la volan ca prostul, apoi la semafor pana se misca coada. Pot sa citesc in tramvai. E un mare avantaj. Cand merg cu metroul sunt complet nemachiata, cu coada de cal, cu palarie pe cap, sa nu ma recunoasca prea multa lume. E comod cu autobuzul uneori. Am autobuz din fata blocului care ma lasa exact in fata cladirii unde am repetitii. Este ilogic sa merg cu masina", a povestit Anca Turcasiu pentru realitatea.net.

Smiley si Alex Velea

Sursa foto: zutv.ro

Ca sa arate ca si ei merg cu metroul, Smiley si Alex Velea au postat anul trecut pe un site de socializare filmulete realizate in metrou. E drept ca nu intr-unul bucurestean, ci intr-una din vacantele lor in afara tarii. In vreme ce Smiley face tractiuni la bara intr-o garnitura de metrou foarte aglomerata, prietenul sau Alex Velea face "steagul" tinandu-se cu amandoua mainile de o bara.

Citeste si:

Topul celor mai elegante mirese din toate timpurile. Iata cum au aratat in ziua cea mare

Scenele erotice din cartea de "memorii" a lui Codin Maticiuc, sub lupa psihologului: "E mai mult fictiune"

Lux pe carca statului. Ce vedeta traieste ca o regina de pe urma evaziunii

 

Ruby

Fara prea multe fite se dovedeste a fi si Ruby. Cantareata, pe numele sau real Ana Claudia Grigore, marturiseste ca alege adesea metroul ca varianta pentru a ajunge mai usor dintr-un loc in altul al Bucurestiului. "Imi place sa merg cu metroul, ma relaxeaza, ascult muzica, vad oameni. Ma simt in mediul meu. Nu cred ca o persoana de succes trebuie sa se comporte altfel", a marturisit Ruby pentru Kanal D.

Meryl Streep

Sursa foto: metropotam.ro

Insa nu doar romanii nostri aleg autobuzul sau metroul ca varianta de transport. Meryl Streep, spre exemplu, este una dintre celebritatile dispuse oricand sa faca o plimbare... subterana.

Madonna

Sursa foto: metropotam.ro

Ascunsa in spatele unei perechi mari de ochelari si cu o sapca trasa bine pe cap, Madonna a urcat si ea in metroul londonez, probabil mai mult din curiozitate.

Katie Holmes

Sursa foto: metropotam.ro

Nici fosta sotie a lui Tom Cruise, Kate Holmes, nu a refuzat o plimbare cu transportul subteran, chiar daca din imagine nu pare sa ii fi placut prea tare.

Sursa foto principala: libertatea.ro

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-internationale

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Cum sa-ti alegi blazerul/sacoul/taiorul

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare